mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 19+ )
Otras preguntas
8 4/5−5 1/10 3 3/10 3 3/5 3 5/5 3 7/10
Write an equation for a line perpendicular to y = − 2 x + 1 y=-2x+1 and passing through the point (2,-3)
Explain plzzzzzzzzzzzzzzzz
How many terms are in the arithmetic sequence –27, –16, –5, …, 292? Hint: a_n=a_1+d(n-1) , where a_1 is the first term and d is the common difference
At school, timothy noticed that his friend albert was teased by his classmates because he wore pink colored pants. they teased him saying, "boys don't wear pink
What are the major cities in wisconsin central plains?
Attempting to have a user release information or perform an action on behalf of another is called
Some key differences between the u.s. system of government and a multiparty system of government
Why did the anti federalists believe the constitution was a class based document?
If i was born in 2004 how old will i be in 2048