jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
What refers to the division of time into distinct units
The term "the dao" in china means a. the how. b. intellectual brilliance. c. karma. d. incredible beauty. e. the way.
A 5-year-old child presents with discrete vesicles on an erythematous base (dew drops on a rose petal appearance) that began near her scalp and are spreading to
Which statement best describes the purpose of the speech "Communists in the State Department"?
PLEASE HELP!!!!!!! Write a paragraph telling how or when you can use appropriate words to show kindness
The winner of a raffle recieve a 21-foot outboard boat. If 5000 raffle tickets are sold and you purchase 50 tickets, what are the odds against winning the boat?
What is the product of 2 1/2 and 6
The introduction of _____ dramatically changed the lives and cultures of early great plains native americans.
tyen what is the answer?
?_______________ is the term used to describe all of the groups that are affected in some way by a? company's actions.