cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Why was agriculture important to the development of civilization? A. It promoted the economic equality needed for a lasting culture. B. It encouraged the creati
1. Which type of business proposal or report is most likely to capture the attention of your manager? Explain your choice using information from this reading we
What is the solution to the system of equations? y = 5x + 2 3x = -y + 10 (4, -18) (-18, -4) (7,1) (1,7)
simplify this expression 4^8 / 4^4 A. 2 B. 16 C. 64 D. 256
Which of the following is a base? O A. HNO3 (nitric acid) O B. HI (hydroiodic acid) O C. H2CO3 (carbonic acid) O D. Ca(OH)2 (calcium hydroxide)
Rewrite the equation for x, and express its value in terms of a. 3/a x-4=20
Six times a number is greater than 20 more than that number what are the possible values of that number
This book I must have for my report. What is the simple subject? report book my I
A person with a mass of 15 kg is walking on a flat surface at a velocity of 5 m/s. What is the walker's momentum? A. 3 kg-m/s B. 0.3 kg-m/s C. 2
A rocket moves upward from rest with an acceleration of 40 m/s2 for 5 seconds. It then runs out of fuel and continues to move upward. Neglecting any air resista