demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
Write an equation for a non-vertical line that contains the point ( 2,-4 )
What is 38/50 as a decimal... and what is 28/50 as a decimal? PLEASE HELP ME !!!! i hate struggling with homework!
next term in sequence 61, 122, 244, 488
Substitution how do u do it??
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
What is the 54th element on the periodic table?
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink
what is the prefix of enactment?
sophia has 3 pink tulips and 3 white tulips. what fraction of sophias tulips are pink