Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
The distance a spring will stretch varies directly with how much weight is attached to the spring. If a spring stretches 11 inches with 75 pounds attached, how
Select the answer that properly completes the sentence. My _____ hobby is butterfly collectingA. brother-in-law’sB.brother-in-laws’C.brother’s-in-lawD.brother-
Which Great Depression response is matched to the correct nation? New Deal - Great Britain Five-Year Plan - Italy Military conquest - Japan Collective
A given line has the equation 10x + 2y = −2. What is the equation, in slope-intercept form, of the line that is parallel to the given line and passes through th
Read this line from the text: Scientists are working tirelessly to learn as much as they can about this predator. What does tirelessly mean in this sentence? W
Ryan has an eight–year loan for $6,000. He is being charged an interest rate of 5 percent, compounded annually. Calculate the total amount that he will pay. $7,
According to Greg, perfect cherry pies have a ratio of 240 cherries to 3 pies. How many cherries does Greg need to make 9 perfect cherry pies?
The fossil record shows that a type of aquatic arthropod arose 505'440 million years ago and is now extinct. which of today's animals might that ancient organis
suppose a railroad rail is 6 kilometers and it expands on a hot day by 19 centimeters in length. approximately how many meters would the center of the rail rise
round 254.502 to 2 decimal places