marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 95+ )
Otras preguntas
What was the impact of U.S. foreign economic policy during the 1920s?
Which of the following sparked the French Revolution? a. the French and Indian War b. economic and political problems in France c. social and foreign policy con
ideas for essay about the following prompt Should schools monitor students’ social media posts? I am on the the side that said yes they should
What is your opinion of the idea that our environment shapes our perceptions?
What happens the first time Buck is beaten? A. He swears that he'll someday have his revenge on Spitz. B. He has his spirit as well as his body crushed. C. He
(6x 8) (–7x– 11) Add. Use a model if you want.
Which of the following countries has the highest number of Fortune 100 companies? A. Japan B. France C. Germany D. United States
Round each number to the nearest tenth 26.73 + 89.42
Maximilian had 4/5 bag of trail mix. He divided the trail mix equally among 5 friends. What fraction of the full bag of trail mix did each friend receive?
5×7=35 this means there are ______groups of _____