frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 93+ )
Otras preguntas
The Math Club is raising money for the local Humane Society Shelter and can raise $750 in 24 days. The National Forensic League is also raising $750 for the lo
Explain why engagement risk, professional skepticism, and assessment of fraud risk are important in this scenario.
Why is the Irish harp featured on the coat of arms
Which one of the following words or phrases may be a clue that a sentence is inferring cause and effect? A. Consequently B. Before C. In the other hand D. Inste
which of the following represents the zeros of the function f(x) = 4x3 -13x2 -37x +10
help plzzzzz!!!!???? i dont know how to do this essay for my history class and im so confused A historical turning point is a significant event in history that
Difference between alt tab and windows tab
What were the push and pull factors for immigrants coming to each region of the english colonies (new england, the middle colonies, and the southern colonies)?
if someone eats three fifths of a whole and left 12 pieces how many pieces were there in a whole
5/14 divided by 3/4, what's the answer