BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
a car traveling at 5 m/s accelerates at a rate of 3 m/s/s for a time of 6 seconds. what is the cars final velocity?
Match the following. 1. alliances associations formed for mutual benefit, especially between countries or organizations 2. armistice a form of government th
A column letter above the grid, also called the ____, identifies each column.
Homologous chromosomes _____. homologous chromosomes _____. are identical align on the metaphase plate in meiosis ii carry information for the same traits carry
Which of the following describes a working thesis statement A. a changeable focus for your research B. a statement that makes a final conclusion C. A statement
Although the transmission electron microscope (tem) can magnify much more than a light microscope, even at identical magnifications the tem has the advantage of
help with my geometry. please?
What item is an example of secondary source
Which of the following happened in western society as a result of the industrial revolution?
One manufacturer boxes screws so that each box weighs the same no matter what size the screws are. The graph shows the amount of allowed weight remaining in a g