Seudónimo
Seudónimo
01-12-2014
Mathematics
contestada
what is the cost per unit
Respuesta :
AL2006
AL2006
01-12-2014
The cost per unit is
(cost for the whole batch of units)
divided by
(number of units in the batch)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
A 0.26-kg stone is held 1.2 m above the top edge of a water well and then dropped into it. The well has a depth of 4.5 m. (a) Relative to the configuration with
Neil is making colorful friendship bracelets for 6 of his friends. He has all of the colors of thread he plans to use except for green. If every bracelet uses 2
The triangle is: scalene and obtuse. isosceles and acute. equilateral and acute. None of these choices are correct.
Soraya earned $40 in October. She earned $50 in November. What is the percent increase or decrease in Soraya's monthly earnings?
Find x. Round your answer to the nearest tenth of a degree.
Use the features and format of formal letter to write a letter to the chairman of your local government area requesting some social amenities in your area.
Please help! I need help desperately and fast! Easy middle school math!
What was a challenge for Know-Nothings elected to office?
In what year did feminists first propose the ERA?
Which system of equations is represented in the graph? On a coordinate plane, a horizontal line is at y = negative 2 and another line goes through (0, negative