willshanique3
willshanique3
02-11-2020
Mathematics
contestada
Find the unit rate. $56/25gallons
Respuesta :
laylaschoolemail
laylaschoolemail
02-11-2020
Answer:
$2.24 per gallon
Step-by-step explanation:
$56/25gallons=2.24
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
which is an unhealthy strategy for coping with death and dying
I need to know which rate is equal to this unit rate v
The process of determining how many house districts each state gets is known as , while the process of determining how those districts look within the states is
Nikita borrows 1 superhero book and 1 dragon book from the library. The superhero book has a mass of 200 grams. The dragon book has a mass of 310 grams. What is
necesito un parrafo pequeño donde tenga palabras mal escritas
The price-demand equation for avocados is 10 p + x = 25 , where p is the price of an avocado and x is the weekly demand (in thousands) for avocados. Write
Scalping at major sporting events is an example of the operation of rationing by the market. a surplus caused by the existence of price ceilings. a black market
The marine-life store would like to set up fish tanks that contain equal numbers of angel fish, sword tails, and guppies. What is the greatest number of tanks t
Subtract these polynomials. (3x^2-2x+5)-(x^2+3)
The boundary between the piedmont and coastal plain is known as the