ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 29+ )
Otras preguntas
what options do people involved in the proceedings of eminent domain have
in a small machine shop, eight 5-gallon drums of oil are on hand. if 2 gallons are used each day and the owner wants a 30-day supply on hand,how many drums shou
Choose the best topic sentence for the passage. It used to be unusual to live to the age of 90. Better diet and medicine have made 90 a more common age. Today,
Who was president in 1890
why is it important to use a democratic method of choosing someone for a position of authority
Plz helps me I don’t understand
Convert 95 minutes into hours. (answer in decimal form and round to the nearest tenth.)
find the value of sin 0
Rashid feels that he was meant to be a woman, even though he is a man. he is contemplating surgery to alter his bodily appearance to that of a woman. rashid mig
How would you determine if a tissue you are looking at could only be from a heart?