spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
In the long run, will Enviromax produce the allocatively and productively efficient level of output? Explain.
Expand and simplify. 2x(x + 4)
Based on the passage, what does subgenre mean?
What is the adjective in this sentence? Our dog has stinky breath.
Jennifer is studying the effects of nutrition on student performance in school. She researches a group of students and finds that students who miss breakfast of
What's 0 divided by 0?
State two ways the 17th amendment addressed the concern expressed in the cartoon.
Summarize our relationship with China since the late 1800s and explain how it has evolved over time
please help me with this
What does this quote mean; "Disobedience is the true foundation of liberty."-Henry Thoreau