monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
does this figure have symmetry?
Which one of the following is the correct answer ? Cellular respiration is similar to photosynthesis in that they both A produce ATP B involve chemiosmosis C ma
The perimeter of a rectangle is 48m. If the width were doubled and the length were increased by 24m, the perimeter will be 112m. What are the length and width o
Two airport shuttle trains leave the main station at the same time.Shuttle A returns to the station every 8 minutes.Shuttle B returns to the station every 10 mi
What is this answer? _x - 4 > -10
.✎﹏what Do You Mean By 'Melodrama'?
Given circle U with diameter ST and radius UQ.QR is tangent to U at Q. If QS = 24 and ST 30, solve for QT. Round your answer to the nearest tenth if necessary.
Which of the following does NOT apply to adverb clauses? A. They need an independent clause in order to make a complete thought. B. They can be moved around in
Which of the following factors are biotic? O ph and salinity, dissolved oxygen, dissolved nutrients O rabbit, fox, mushroom, bacteria Wind speed, humidity, Ligh
plzzzz help me with this question ❓